dd

 FacebookTwitter YouTube

 

 

Get weather alerts right on your phone from Rained Out.

Join Now!

 

 




















B985 Logo

Thunder 106 Logo

Copyright © 2014 New Egypt Speedway / New Egypt Raceway Inc.

All Rights Reserved



NEW EGYPT SPEEDWAY · 720 ROUTE 539 · NEW EGYPT, NJ 08533 · (609)758-1900


Non-Weekly Divisions

 

ROC CABIN FEVER 60 - MARCH 22, 2014


MODIFIEDS

Heat 1: 1.  Danny Johnson 2. Rick Laubach 3. Sammy Piazza 4. Rocco Infante 5. DJ Ruppert

Heat 2: 1. JR Heffner 2. Jimmy Horton 3. Frank Cozze 4. Neal Williams 5. Anthony Perrego  

Heat 3: 1. Jimmy Blewett 2. Billy Pauch 3. Craig Van Dohren 4. Ryan Watt 5. Billy Pauch Jr.    

Heat 4: 1. Ryan Godown 2. Matt Sheppard 3. Stewart Friesen 4. Brad Trice 5. Mike Colsten     

DNQ: Donnie Lawson Jr., PJ Oliver, Willie Osmun, Jason Rivers, John Stangle  

Feature (60 Laps): 1. Ryan Godown 2. Rick Laubach 3. Danny Johnson 4. Matt Sheppard 5. Stewart Friesen 6. Rocco Infante 7. Craig Van Dohren 8. Sammy Piazza 9. Billy Pauch 10. JR Heffner 11. Ryan Anderson 12. Brad Trice 13. Jimmy Blewett 14. Frank Cozze 15. Ryan Watt 16. Robin Schultz 17. DJ Ruppert 18. Andrew Krause 19. Neal Williams 20. Anthony Perrego 21. Jimmy Horton 22. Justin Grim 23. Billy Pauch Jr. 24. Joey Colsten 25. Mike Colsten      

SPORTSMAN

Heat 1: 1. Butch Green 2. John Cornell III 3. Mike Butler 4. Mike Lyons 5. Ryan Simmons    

Heat 2: 1. Kevin Beach 2. Rocky Warner 3. Rusty Smith 4. Claude Hutchingson Jr. 5. Ebby Ridge   

Heat 3: 1. Clay Butler 2. Brandon Walters 3. Steve Davis 4. Joe Tonti  5. Billy Moyer Jr.      

Heat 4: 1. Bob Lineman Jr. 2. Jared Umbenhauer 3. Joe Funk 4. John Aumick 5. Chuck Steuer    

Consi 1: 1. Mike Howardson 2. Patrick Gold 3. Jarrett Rozycki 4. Charlie Hendrickson    

Feature (40 Laps): 1. Joe Funk 2. Kevin Beach 3. Brandon Walters 4. Steve Davis 5. Mike Howardson 6. Mike Butler 7. Rocky Warner 8. John Cornell III 9. Ebby Ridge 10. Charlie Hendrickson 11. Chuck Steuer 12. Butch Green 13. Claude Hutchings Jr. 14. Rusty Smith 15. Mike Lyons 16. Patrick Gold 17. Billy Moyer Jr. 18. Joe Tonti 19. John Aumick 20. Clay Butler 21. Jared Umbenhauer 22. Jarrett Rozycki 23. Ryan Simmons 24. Bob Lineman Jr.

 

 

ARDC MIDGETS RESULTS - APRIL 19, 2014

1st Heat: 1. Steven Drevicki 2. Trevor Kobylarz 3. Brenden Bright 4. Brett Arndt 5. Shawn Jackson 6. Kyle Lick 

2nd Heat: 1. Alex Bright 2. Tony DiMattia 3. Ryan Watt 4. Brett Wanner 5. Justin Grosz 6. Brian Gilmore 

Feature (25 Laps): 1. Steven Drevicki 2. Brenden Bright 3. Kyle Lick 4. Tony DiMattia 5. Brett Wanner 6. Tommy Kunsman 7. Brian Gilmore 8. Ryan Watt 9. Shawn Jackson 10. Austin Burke 11. Bruce Buckwalter Jr. 12. Alex Bright 13. Trevor Kobylarz 14. Carey Becker 15. Greg Fitzpatrick 16. PJ Gargiulo 17. Justin Grosz 18. Billy Pauch Jr. 19. Brett Arndt

DNS: Rick Wean

 

 

 

 

 

 

 

 

 



 
 

___________________________________________________________________________